W ciągu pierwszych 8 miesięcy działania telefonu wsparcia przeprowadziliśmy z Wami 346 rozmów. Obecnie działa z nami aż 7 psychologów, którzy służą Wam pomocną dłonią i profesjonalną radą 3 razy w tygodniu przez 3 godziny, a dodatkowo pomagają odpisując Wam na maile przesyłane na psycholog-(na)-stowarzyszenieanimo.pl.

Mamy też prężny zespół, który w Stowarzyszeniu Animo odpowiada m.in za regularnie publikowane, wartościowe merytorycznie treści na stronie internetowej, za szeroko pojęty marketing i to, abyśmy byli jak najbardziej widoczni w mediach.

Wszyscy, bez wyjątku, pracują w Stowarzyszeniu pro bono, nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia. Z jednej strony jest to dla nas powód do dumy – takich pasjonatów ze świecą szukać, a my ich znaleźliśmy! – z drugiej strony jednak chcemy, aby docelowo nasz telefon działał jeszcze częściej i dłużej, a sami wiecie jak jest: wolontariat jest wspaniały, ale możliwy w ograniczonym zakresie.

Telefon wsparcia nie jest ponadto jedyną inicjatywą, jaką chcemy prowadzić. Mamy mnóstwo pomysłów i zapału. Co więc stoi na przeszkodzie, żeby już teraz więcej i lepiej, zapytacie? Cóż, zwykle bywa tak, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze! I tak jest też w tym przypadku.

By rozwiać ewentualne wątpliwości, telefon wsparcia jest i zawsze będzie bezpłatny! Niemniej, aby działać prężniej, więcej i na coraz szerszą skalę, Stowarzyszenie potrzebuje środków finansowych.

Zatem do rzeczy: uruchomiliśmy profil na Patronite, dzięki czemu każdy z Was może stać się naszym Patronem. Progi wsparcia zaczynają się już od 5 zł miesięcznie. Większości z Was będzie wydawać się to niewielką kwotą, ale zapewniamy: razem możemy bardzo, bardzo dużo. Dla każdego Patrona przewidujemy specjalne podziękowania, o których więcej możecie przeczytać na naszym profilu Patronite.

Chcemy robić bardzo dużo. Dla Was, dla Waszych bliskich, znajomych, członków rodziny i całkiem obcych Wam ludzi, bo w końcu wszyscy jesteśmy do siebie podobni w swoim człowieczeństwie.

Dziękujemy!