Pierwszym projektem, jaki realizuje Stowarzyszenie Animo, jest prowadzenie telefonu wsparcia przeznaczonego tylko dla osób doświadczających zaburzeń takich jak nerwica, fobie, silne stany lękowe. Można tam po prostu porozmawiać w chwilach kryzysu o swoich odczuciach, problemach i emocjach. Podczas rozmowy można także uzyskać informacje na temat zaburzeń – jak sobie z nimi radzić, gdzie się udać się po pomoc lekarską i co robić w sytuacji kumulacji lęku tak dobrze znanej wszystkim cierpiącym pod nazwą „ataku paniki”. Pomoc na telefonie wsparcia udzielana jest bezpłatnie oraz anonimowo przez psychologów. W ramach naszych działań można skorzystać również z porady psychologa udzielanej poprzez kontakt e-mailowy.

✔️ Numer telefonu wsparcia: ☎ (22) 270 11 65
✔️ Można też napisać maila do psychologa: 💻 psycholog-(na)-stowarzyszenieanimo.pl