Mija już prawie pół roku od oficjalnego otwarcia linii telefonu wsparcia oraz porad mailowych dla osób doświadczających zaburzeń lękowych. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was informacje podsumowujące ten okres działalności naszego projektu.

Od początku funkcjonowania telefonu wsparcia, współpracuje z nami czterech Psychologów. W okresie maj – wrzesień 2020 r. ich dyżury odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-22:00. Przez te 5 miesięcy współpracujący z nami Psychologowie przeprowadzili z Wami łącznie 200 rozmów, a łączny czas wszystkich odebranych połączeń wyniósł ponad 96 godzin.

Od maja do września na jednym dyżurze obecnych był jeden lub dwóch Psychologów. W trosce o ułatwienie dodzwonienia się na telefon wsparcia od października wprowadziliśmy nowe dni i godziny działania telefonu, tj. od wtorku do czwartku w godzinach 18:00-21:00. Dzięki tej zmianie w jednym dniu dyżuruje więcej Psychologów w tym samym czasie. Ta zmiana umożliwia poświęcenie większej ilości czasu i uwagi dla każdej osoby, która zdecyduje się na skorzystanie z pomocy oferowanej przez nasz telefon wsparcia.

W związku z tym, że niektórzy preferują mniej bezpośrednią formę kontaktu, umożliwiamy także kontakt mailowy z Psychologiem. Od momentu uruchomienia tej możliwości z porady mailowej udzielanej pod adresem psycholog-(na)-stowarzyszenieanimo.pl skorzystało ponad 50 osób. Wiele z nich po odbyciu konsultacji w tej formie zdecydowało się również na uzyskanie wsparcia drogą telefoniczną. Ten fakt bardzo nas cieszy, bo świadczy o tym, że zyskujemy zaufanie i budujemy relacje z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy.

We wrześniu zmienił się skład Zarządu Stowarzyszenia. Z pełnienia funkcji Wiceprezesa zrezygnował Ireneusz Julkowski, współzałożyciel naszej inicjatywy. Jesteśmy bardzo wdzięczni Irkowi za jego wkład w budowanie podwalin naszej Organizacji. Na stanowisko Wiceprezesa Stowarzyszenia powołana została Izabela Indyk, która jako psycholożka była zaangażowana w nasze działania od początku funkcjonowania telefonu wsparcia. Nowa Wiceprezes poza doświadczeniem w pracy z osobami z zaburzeniami lękowymi posiada też zacięcie organizacyjne. Mocno wierzy w istotność misji i celów Stowarzyszenia Animo- Odważ się żyć. Wniosła do zarządu nową energię, która mamy nadzieję, zaowocuje szybkim rozwojem naszych projektów.

Oprócz czterech Psychologów, którzy są z nami od startu telefonu, we wrześniu dołączyły do nas dwie nowe osoby – Psycholog oraz Basia, która pomaga nam w działaniach marketingowych.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim współpracującym z nami osobom. Wielkie wyrazy wdzięczności należą się przede wszystkim naszym Psychologom. To właśnie Oni, choć pozostają anonimowi, są na pierwszej linii frontu, rozmawiając bezpośrednio z osobami korzystającymi z naszego telefonu. Wykonują najważniejszą pracę, udzielając realnego wsparcia i pomocy psychologicznej, co jest główną misją Stowarzyszenia Animo- Odważ się żyć. Natomiast dzięki Basi, na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku pojawiają się coraz liczniej wartościowe i inspirujące materiały. Pomaga to szerzyć wiedzę na temat zaburzeń lękowych, ale również informować o działalności naszego Stowarzyszenia. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że coraz więcej osób zaznajamia się z naszą organizacją i dowiaduje się o możliwości skorzystania ze wsparcia, jakie oferujemy-dziękujemy Basiu!

Na koniec zostawiliśmy najważniejsze słowa wdzięczności. Chcemy z całego serca podziękować wszystkim Osobom, które nam zaufały i zdecydowały się skorzystać z naszej pomocy.

Jesteśmy dla Was i dzięki Wam.