Zmień kontrast strony na zgodny z WCAG Powiększ czcionkę na stronie

Od grudnia 2020 roku współpracujemy z Marcinem Matychem na rzecz osób z zaburzeniami lękowymi.

Zarówno Marcinowi, jak i nam, zależy na pomocy i wspieraniu osób cierpiących na zaburzenia lękowe. Postanowiliśmy połączyć siły w działaniu na rzecz szerzenia świadomości społecznej związanej z zaburzeniami lękowymi.

Osoby doświadczające lęku potrzebują wsparcia, akceptacji i zrozumienia. Zasługują na to i jest im to niezbędne w procesie wychodzeniu z zaburzenia. Pierwszym projektem, w który chcemy Was zaangażować jest akcja #zielonysznureczek.

Ma ona na celu zapewnienie osobom doświadczającym zaburzeń lękowych poczucia, że nie są sami w swoim doświadczeniu. Zielony sznureczek wiązany na ręce jest okazaniem solidarności i z nimi. Noszenie tego drobiazgu symbolizuje okazanie wsparcia i akceptacji wiążącej się z dostrzeżeniem ich problemu.

Jeżeli zostaniecie naszymi Patronami w serwisie Patronite.pl: https://patronite.pl/stowarzyszenieanimo macie możliwość otrzymania od nas zielonego sznureczka.

Zachęcamy Was do włączenia się do akcji i do dzielenia się zdjęciami waszych zielonych bransoletek na Facebooku i Instagramie z hasztagiem #zielonysznureczek oznaczając @drmarcinmatych i @stowarzyszenianimo.

W ramach naszej akcji możecie również ozdobić swoje zdjęcia profilowe na Facebooku nakładką z logo akcji i tym samym wesprzeć nasze działania na rzecz osób z zaburzeniami lękowymi. Możecie to zrobić wchodząc w ten link: https://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=1233296933709807

Kiedy decydujemy się milczeć o problemie — to wcale nie sprawia, że go nie ma. Jest wręcz przeciwnie, dlatego czas powiedzieć temu stop.

Zacznijmy mówić otwarcie o zaburzeniach lękowych! Dzięki temu osoby, które na co dzień odczuwają objawy tego zaburzenia, poczują wsparcie i to, że nie są sami z tym problemem.

 

Obejrzyj zapis live’a na Facebook poświęconego akcji #zielonysznureczek: