Zmień kontrast strony na zgodny z WCAG Powiększ czcionkę na stronie

Webinar “Wyjście do życia czy ucieczka od lęku – co nami kieruje w radzeniu sobie z zaburzeniami lękowymi”

 

DATA: 13 czerwca 2021 r. (Niedziela)
Godzina: 11:00

Jak pokonać, jak zwalczyć, jak przezwyciężyć towarzyszący nam lęk.

A gdyby tak spojrzeć na lęk z innej perspektywy? Gdyby możliwe było przyjrzenie się lękowi bez… lęku? Na ile możliwe byłoby  czułe reagowanie na siebie w lęku? Na ile możliwe byłoby objęcie tej emocji uwagą i zaciekawieniem? Czy dałoby się doświadczać jej taką, jaką jest, z uważnym badaniem co może nam chcieć przekazać?

W czasie spotkania poszukamy odpowiedzi na te powyższe pytania, zastanawiając się, co zmieniłoby się w naszym życiu i funkcjonowaniu, gdybyśmy pozwolili sobie na doświadczanie lęku w sposób otwarty i nieoceniający, wspierający dla siebie.

Zastanowimy się również, jak owa zmiana perspektywy może pomóc nam znaleźć motywację do życia takiego, jakiego potrzebujemy i pragniemy, w stronę realizowania wartości, które mają dla nas znaczenie i są naszą siłą napędową. Pomyślimy, jak moglibyśmy to zrobić, pomimo doświadczania lęku i zamiast koncentrowania się na głównie na nim i jego objawach?

Czy lęk należy zwalczać i przezwyciężać?

Wielu próbowało, ale często przypomina to walkę z wiatrakami, w której tracimy więcej, niż zyskujemy. A gdyby tak spojrzeć na lęk z innej perspektywy?

Co jeśli możliwe byłoby:

  • przyjrzenie się lękowi bez… lęku?
  • doświadczenie tej emocji taką, jaką jest?
  • wsłuchanie się w to, co chce nam zakomunikować?
  • nieskupianie się na nim i jego objawach?
  • dobre życie jednocześnie z i pomimo lęku?

W czasie spotkania poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania. Wspólnie zastanowimy się: co zmieniłoby się w naszym życiu i funkcjonowaniu, gdybyśmy pozwolili sobie na doświadczanie lęku w sposób otwarty, nieoceniający i wspierający dla siebie?

Zastanowimy się również, jak owa zmiana perspektywy może pomóc nam znaleźć motywację do życia, którego potrzebujemy i pragniemy. Porozmawiamy o wartościach i uczynimy je naszą siłą napędową. Pomyślimy, jak moglibyśmy to zrobić, pomimo doświadczania lęku i zamiast koncentrowania się na głównie na nim i jego objawach?

 

OBEJRZYJ SKRÓT WEBIANRU

Pełne nagranie webinaru dostępne jest dla naszych aktywnych patronów w serwisie Patronite.pl