Warsztat on-line: „Uważna droga do samego siebie”

TERMIN: 10 lipca 2021 r. (sobota)
GODZINA: 18:00
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: max 30 osób

Warsztat odbędzie się on-line na platformie ZOOM

Na tym warsztacie z elementami praktyki będzie okazja do dotknięcia wspólnie procesów, które sprzyjają rozwijaniu tzw. elastyczności psychologicznej. Będziemy zauważać swoje myśli, emocje, ciało i doświadczać ich takimi, jakie są. Spróbujemy skontaktować się z chwilą obecną, bo gdy doświadczamy lęku, natrętnych myśli, zamartwiamy się – często “siedzimy w swojej głowie” i nie ma nas tu i teraz. Trudne emocje i myśli przytłaczają nas, zdają się nas zalewać – nie wiemy, czy to jeszcze myśli i uczucia, czy już rzeczywistość… Postaramy się też zrobić krok w kierunku akceptacji tego, co trudne, bo wartościowe życie to życie pełne – nie będzie ono zawsze szczęśliwe, a my nie będziemy zawsze radośni. Postaramy się także przyjrzeć naszym wartościom – co nas napędza, na czym nam zależy, co jest dla nas w życiu najważniejsze? I czy na drodze do tych wartości zdarza nam się odwracać głowę od lęku czy smutku, jednocześnie tracąc tę pełnię wartościowego życia? Może unikamy robienia tego, na czym nam zależy, bo lęk staje nam na drodze? A może nawet nie wiemy, gdzie chcemy dotrzeć, gdzie jest nasz szczyt, bo od dawna jedyne czego chcemy, to zaszyć się gdzieś przed lękiem… Czy pozbawiamy się wtedy możliwości doświadczania wszystkich odcieni życia? Czy możemy powiedzieć, że jest to dobre życie? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć wspólnie podczas dyskusji.

Doświadczanie silnego lęku, natrętnych myśli i zamartwiania się często powoduje, że zamykamy się w swoich głowach, tracąc to, co się dzieje “tu i teraz”. Trudne emocje i myśli przytłaczają nas do tego stopnia, że zdają się nas zalewać. Tonąc w nich nie wiemy, czy to jeszcze myśli i uczucia, czy już rzeczywistość…

Odwracanie głowy od lęku, czy smutku, pozbawia nas możliwości doświadczenia wszystkich odcieni życia. Natomiast, czy można inaczej?

Podczas tego praktycznego  warsztatu wspólnie udamy się w drogę do poznania samych siebie, poprzez:

• zauważanie naszych myśli, emocji i sygnałów z ciała
  • zdefiniowanie naszych wartości
  • akceptowanie tego, co trudne.

To wszystko może okazać się kamieniem milowym na trasie do pełnego i dobrego życia.

O Prowadzącej: Olga Krzyżanowska-Bodzoń – ukończyła jednolite studia magisterskie z psychologii klinicznej, I stopień terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach w CTSR w Warszawie, szkolenia z Terapii Akceptacji i zaangażowania, ze szczególnym uwzględnieniem leczenia zaburzeń lękowych wg. ACT, szkolenia z terapii uzależnień wraz ze stażem klinicznym, a także szkolenia z interwencji kryzysowej. Doświadczenie zdobywała w Ośrodku interwencji kryzysowej, stacjonarnym ośrodku uzależnień od narkotyków dla pacjentów z podwójną diagnozą, współpracowała w ramach wolontariatu ze stowarzyszeniami udzielającymi pomocy dorosłym, dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej. Od ponad roku związana jest ze Stowarzyszeniem Animo – odważ się żyć!, w którym pracuje z osobami cierpiącymi na zaburzenia lękowe. Prowadzi także warsztaty dla młodzieży w zakresie profilaktyki uzależnień i przyjmuje pacjentów w ramach prywatnej praktyki. Jej pasją jest szczególnie „trzecia fala” terapii behawioralnych, szkoli się i superwizuje w ACT, ceni także mindfulness jako podejście wspomagające leczenie zaburzeń lękowych i depresji. Jest pasjonatką psychologii oraz miłośniczką zwierząt i pięknych widoków.

ZAPISY ZAMKNIĘTE