Zmień kontrast strony na zgodny z WCAG Powiększ czcionkę na stronie

Webinar „Co lęk robi z nami, a co my robimy z lękiem?”

Data: 15 maja 2021

Godzina 11:00

Lęk to emocja związana z przewidywaniem jakiegoś niebezpieczeństwa, któremu towarzyszy wiele objawów pobudzenia psychicznego i ruchowego. To przewidywanie jednak, jest procesem wewnętrznym, niezwiązanym z realnym, bezpośrednim zagrożeniem. Wywołuje jednak dyskomfort, a czasem wręcz uniemożliwia harmonijne funkcjonowanie w życiu codziennym. Potocznie nazywamy ten stan i dyskomfort stresem, obawami, niepokojem, zamartwianiem się, a jeśli jest nadmiarowy – fobią, nerwicą, lękiem napadowym – w zależności od stopnia natężenia tej emocji i towarzyszących jej objawów.

W czasie spotkania popatrzymy wspólnie na źródła i funkcje lęku – zastanowimy się, jak można odkryć historię powstania nadmiarowego lęku w życiu konkretnej osoby, oraz na ile ta emocja może mieć dla nas znaczenie informacyjne, wspierające, a nawet chroniące.

Zastanowimy się również, jak możemy wspierać samych siebie w radzeniu sobie z lękiem – opowiemy o różnorodnych metodach wspierających nasze samopoczucie, oraz o tym jak teoria sera szwajcarskiego może pomóc nam zrozumieć, jak ważne jest holistyczne wspieranie samego siebie.

 

OBEJRZYJ SKRÓT WEBIANRU

Pełne nagranie webinaru dostępne jest dla naszych aktywnych patronów w serwisie Patronite.pl