Jako Stowarzyszenie Animo od ponad dwóch lat udzielamy pomocy osobom doświadczającym trudności związanych z zaburzeniami lękowymi pod różną postacią.

W zeszłym roku podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszej działalności w kierunku grupy społecznej osób z niepełnosprawnościami. W rezultacie podjętych przez nas starań na jesieni 2021 roku ruszyła pierwsza edycja projektu realizowanego we współpracy oraz dzięki środkom Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Podobnie i w tym roku, mamy przyjemność kontynuować niesienie pomocy psychologicznej dla tejże grupy w drugiej edycji projektu. W raoku 2022/2023 kontunuujemy bezpłatną pomoc psychologiczną dla osób z niepełnosprawnościami, która udzielana jest drogą telefoniczną oraz mailową. Możliwe są także zapisy na psychoterapię indywidualną
i grupową w formie zdalnej, jak również uzyskanie porad psychologicznych w zakresie aktywizacji zawodowej.

Bezpłatna pomoc psychologiczna w zakresie tego projektu jest świadczona osobom
z niepełnosprawnościami, borykającym się z objawami zaburzeń lękowych, m.in. atakami paniki, natrętnymi myślami, myślami samobójczymi, silnym lękiem i depresją.

Pomoc ta odbywa się poprzez konsultacje z wykwalifikowanym, doświadczonym psychologiem w formie:

• porad telefonicznych pod numerem telefonu (22) 122 80 96 w każdy poniedziałek, środę oraz piątek w godzinach 18:00 – 20:00
  • poprzez email pod adresem: pomoc-(na)-psycholog-dla-ozn.pl
  • grup wsparcia (w formie zdalnej)
  • terapii indywidualnej (w formie zdalnej)
  • porad w zakresie aktywizacji zawodowej
Projekt jest finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach poprzedniej edycji projektu w roku 2021/2022 objęliśmy pomocą:

• w terapii indywidualnej – 44 osoby, poświęcając na pomoc im 744 godziny
  • w grupach wsparcia – 42 osoby, poświęcając 120 godzin
  • na telefonie wsparcia – 67 osób, odbierając 317 połączeń, które trwały łącznie 109 godzin i 45 minut
  • w poradnictwie mailowym: 76 osób

Jako Stowarzyszenie Animo – Odważ się żyć! od ponad dwóch lat prowadzimy bezpłatny i anonimowy telefon wsparcia dla osób doświadczających zaburzeń lękowych. Z powodzeniem prowadzimy również psychologiczne poradnictwo mailowe.
Nasi pracownicy niosący pomoc nierzadko w trudnych i krytycznych stanach psychicznych to wykwalifikowani psychologowie z dużym doświadczeniem. Prowadzimy również działalność w zakresie psychoedukacji i promocji zdrowia psychicznego, prowadząc webinary, warsztaty oraz publikując pomocne artykuły na naszej stronie internetowej oraz w social mediach.

Więcej informacji na temat projektu dla osób z niepełnosprawnością można znaleźć pod adresem: https://psycholog-dla-ozn.pl